Często zadawane pytania

Jaka jest różnica pomiędzy BIZLYNQ a dostępnym oprogramowaniem?

BIZLYNQ umożliwia integrowanie dowolnych aplikacji bez specjalistycznej wiedzy programistycznej. Platforma działa w modelu hybrydowym – zarówno w chmurze, jak i w infrastrukturze klienta. Oferuje również możliwości integracyjne klasy Enterprise za dużo mniejszą kwotę.Czego mogę oczekiwać po BIZLYNQ?

BIZLYNQ sprawia, że przepływ danych pomiędzy Twoimi aplikacjami odbywa się natychmiastowo, bez konieczności wykonywania rutynowych czynności przez pracowników. Dzięki temu oszczędzisz czas, a Twój zespół otrzymywać będzie dane w dowolnej formie i w dowolnym miejscu.
Nie będziesz również zmuszony zatrudniać dodatkowych pracowników, deweloperów IT, by wprowadzać automatyzację w firmie. Z BIZLYNQ szybciej wprowadzisz na rynek nowe usługi.Czy można przeprowadzić integrację bez udziału IT?

Istnieje kilka możliwości wdrożenia takiego rozwiązania:
  • Jeżeli Twoja firma dysponuje własnym zespołem IT, wdrożenie można przeprowadzić wewnętrznymi zasobami. Zespół BIZLYNQ udostępni niezbędną dokumentację, materiały szkoleniowe i podręcznik użytkownika,
  • Jeżeli Twoja firma nie ma w swojej strukturze własnej kadry IT, wdrożenie mogą przeprowadzić specjaliści BIZLYNQ.Jakie wymagania muszę spełnić by skorzystać z BIZLYNQ?

Aby wykorzystać 100% możliwości platformy BIZLYNQ zalecane jest dysponowanie specjalistą działu IT, który zna język XML i posiada wiedzę na temat interfejsów aplikacji, które firma zamierza integrować.
Jednak proste scenariusze integracyjne może realizować osoba bez wiedzy IT, zwykle po przeprowadzeniu darmowego szkolenia przez specjalistów BIZLYNQ.
Minimalnym wymaganiem jest posiadanie 2-3 aplikacji. Oczywiście, im więcej systemów, aplikacji i źródeł danych, tym większy potencjał zysków z automatyzacji wymiany informacji.Jak wygląda proces wdrożenia BIZLYNQ?

Proces wdrożenia składa się z kilku etapów:
  • Identyfikacja systemów, aplikacji, źródeł danych, które są przedmiotem integracji – w tym celu prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego,
  • Określenie specyficznych wymagań biznesowych odnośnie integracji, np. sposób rozpoczęcia wymiany danych pomiędzy aplikacjami, modyfikacja danych przed przekazaniem ich do kolejnego systemu, scenariusze reagowania na powstałe błędy – faza może odbywać się zdalnie lub na miejscu,
  • Implementacja wymagań – zdalnie lub na miejscu,
  • Testowanie integracji wraz z klientem do momentu akceptacji – zdalnie lub na miejscu,
  • Wdrożenie ostateczne, często w postaci instalacji na docelowym środowisku produkcyjnym.
Istnieje również możliwość odbycia darmowego szkolenia, po którym integrację za pomocą platformy BIZLYNQ można zrealizować we własnym zakresie.Czy z BIZLYNQ moje dane są bezpieczne?

BIZLYNQ nie przechowuje żadnych wrażliwych danych biznesowych, w szczególności danych przesyłanych pomiędzy aplikacjami klienta.
Nasza platforma jest przystosowana zarówno do pracy w formie usługi chmurowej (SaaS), jak i do działania w infrastrukturze klienta (on-premises). Pozwala to całkowicie zabezpieczyć dane klienta. Istnieje również możliwość zestawienia chronionego, szyfrowanego tunelu danych (VPN) pomiędzy serwerem BIZLYNQ a aplikacjami klienta, co gwarantuje bezpieczeństwo danych, jednocześnie nie wymagając nakładów na infrastrukturę po stronie klienta.Czy istnieje możliwość jednorazowej zapłaty za Wasze usługi?

Tak. W tym celu należy się z nami skontaktować. Jednak wysoce rekomendujemy opcję SaaS, która gwarantuje szybkie i stałe aktualizacje głównych funkcjonalności, a dodatkowo jest w pełni zintegrowana ze sklepem Qonnector Market, co gwarantuje dostęp do ogromnej bazy wtyczek rozszerzających standardowe możliwości BIZLYNQ.Czy zapewniacie aktualizacje konektorów?

Analogicznie jak zwykłe aplikacje, konektory mają swoje wersje, a uprzednio zbudowany komponent integracyjny wie, z jaką wersją konektora powinien się uruchomić. Wprowadzenie nowej wersji konektora nie powoduje żadnych problemów w działaniu poprzednich wersji. Konektory aktualizowane są standardowo raz na 6 miesięcy.
Istnieje możliwość wprowadzenia aktualizacji na prośbę klienta. W takiej sytuacji aktualizacja trwa od 3 do 30 dni.Gdzie znajdują się serwery BIZLYNQ?

Serwery znajdują się w Warszawie.Jakie aplikacje możecie połączyć? Nie widzę na liście swojej aplikacji.

BIZLYNQ pozwala połączyć niemal dowolną aplikację i źródło danych. Do niektórych aplikacji udostępniono dedykowane wtyczki (np. Salesforce, SALESmanago). Pozostałe można zwykle połączyć wykorzystując uniwersalne Qonnectory. W razie wątpliwości, prosimy o kontakt pod adresem contact@bizlynq.com.Czy BIZLYNQ różni się od Zapier?

B2B i B2C
Zapier to narzędzie dla konsumentów oraz firm mających mało złożone potrzeby. BIZLYNQ to system klasy biznes dla sektora MŚP.
Wspierane źródła danych
Zapier pozwala łączyć wyłącznie aplikacje i nie działa na źródłach danych (bazy danych, pliki płaskie) oraz protokołach komunikacji (HTTP, FTP itp.). Zapier również nie wspiera oprogramowania znajdującego się poza dostępną listą aplikacji.
BIZLYNQ wspiera większość formatów danych i protokołów komunikacji. Dołączenie dowolnego oprogramowania (jak np. kadrowe, płacowe, logistyczne, ERP, CRM) jest możliwe tylko w BIZLYNQ za pomocą istniejących uniwersalnych Qonnectorów.
Zaawansowane scenariusze
Zapier może połączyć tylko dwie konkretne aplikacje (jak Gmail z Salesforce) w ramach jednego scenariusza (Zap). BIZLYNQ pozwala na połączenie nielimitowane ilościowo połączenia aplikacji i innych źródeł danych przy wykorzystaniu dowolnej tranformacji danych, na którą nie pozwala Zapier.
Zapier udostępnia tylko predefiniowane przepływy danych z 2 aplikacjami. Np. wybierając Gmail jako punkt startowy, liczba docelowych aplikacji do wysłania danych drastycznie się zmniejsza – nie można przesłać danych do dowolnej aplikacji, jaka jest obsługiwana. BIZLYNQ obsługuje dowolną liczbę systemów w procesie przepływu danych, które ponadto można ustawiać w dowolnej kolejności.Support

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące pytania lub szukasz przewodników korzystania z BIZLYNQ, zalecamy zajrzeć na stronę wsparcia technicznego lub skontaktować się z działem obsługi klienta.

Masz jakieś pytania?

Napisz do nas korzystając z formularza poniżej: